دم خروس یا قسم حضرت عباس ؟

طی چند ماه گذشته انتقادات زیادی به اقدامات جانب گیرانه صداسیما در رابطه با انتخابات  و حوادث بعد از انتخابات مطرح شد . این انتقادات رفته رفته تبدیل به  اعتراض صریح از طرف افراد سرشناس سیاسی و فرهنگی جامعه گردید . تا جاییکه حتی تلویزیون های بین المللی نیز نارضایتی خود را از این اقدامات اعلام کردند و در خلال همین جریانات ، اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اروپا با نام اختصاری " ای بی یو "دعوت خود را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی  برای شرکت در مجمع عمومی سالانه این اتحادیه لغو کرد.و دلیل این اقدام خود را سیاست‌های دولت ایران در قبال خبرنگاران خارجی در جریان حوادث پس از انتخابات اعلام کرد.
هرچند شاید پرداختن به این داستان صداو سیما کمی تکراری و قدیمی شده باشد اما گزارشی که در خبرهای دیشب اخبار بیست و سی  پخش شد ،مرا مجاب کرد که این نوشته را بهانه ای کنم جهت عرض تبریک و سلام  خدمت جناب ضرغامی و همکارانشان .

شب گذشته در اخبار بیست و سی گزارشی پخش شد مبنی بر تاخیر شش ساعته و نیمه  یکی از پروازهای امارات از تهران به دوبی . گزارشگر چنان با هیجان از این تاخیر صحبت میکرد که انگار هرگز در پروازهای ایران چنین اتفاقی رخ نداده  . ایشان با صدای محزونی که کمی تمسخر هم در آن بود با دلسوزی از مسافران بخت برگشته ی این پرواز صحبت میکرد که " از کار و زندگی افتادند و تعدادی هم پرواز را ترک کردند "  . لحن گزارشگر به گونه ای بود که بنده به جای مسئولین پروازهای امارات شرمنده شدم.

 اما چیزی که داغ دل مرا تازه کرده این است که بنده ی حقیره دوشنبه هفته گذشته  مسافرِ پرواز یازده و نیم صبح  هواپیمایی ماهان ایر بودم . از آنجا که معمولا دو برابر زمان پرواز تهران به دوبی را باید صرف رسیدن به فرودگاه کرد راس ساعت نه و نیم خود را به فرودگاه رساندم و با دیدن تابلو اطلاعات پرواز اولین شوک را متقبل شدم . پرواز تا ساعت هفت شب تاخیر داشت . در فرصت هشت نه ساعته ای که داشتم زیر آفتاب روی صندلی های نه چندان راحت نشستم و بدن را جهت آشنایی با انواع آرتروزها تمرین دادم . بعد از چیزی حدود به هشت ساعت وقتی برای تحویل بار به قسمت کلاس تجاری رفتم متصدی با وقاحت تمام گفت که بلیطم از کلاس تجاری به کلاس عادی تغییر پیدا کرده تعجب. البته علتش را بعد از نشستن در هواپیما متوجه شدم . ازما بهترانی در پرواز حضور داشتند که به علت خوردن نان مفت بیت المال به قدری شکم هایشان گنده شده بود که در صندلی های عادی جا نمی شدند و طبیعی است که باید جای مردم عادی را به ایشان می دادند. 

یکی از مواردی که در فرودگاه امام نظرم را جلب کرد تبلیغات عظیم در بیل بوردهای داخلی فرودگاه از "امارات ایر لاین " بود. با خودم فکر میکردم چرا در یک کشور علی رغم وجود ایر لاین های متفاوت باید از یک ایرلاین خارجی تبلیغ شود؟ چرا به جای تلاش برای بهبود جایشان را به دیگران می دهند ؟!؟!؟!؟

حالا نمی دانم دم خروس را باور کنم یا قسم حضرت عباس را ؟ اگر ایر لاین های اماراتی تا این حد باعث ناراحتی و آزار مسافران می شوند چرا در فرودگاه این همه تبلیغ از این ایر لاین است ؟

و مورد دیگر اینکه چرا در خبر دیشب از اقداماتی که هواپیمایی امارات جهت جبران خسارت به مسافران خود انجام داد صحبتی به میان نیامد؟

چرا از تاخیرهای ده ساعته ی ایران ایر حرفی نمی شود؟

البته جواب این چراها را هم من میدانم هم شما . اگر اعتراض میکنم تنها به خاطر آرتروز زودرسی است که گرفتمزبان.

 

/ 15 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فریاد

سلام خدا به زمین گرم بزندشان که بانوی ما را اذیت کرده اند.[گل]

کویر

سلام بانو حضرتعالی که اینچنین کمر به تخریب ایرلاین آسمانی ماهان و ایران و تابان و ...بسته اید چرا از اینترنت وایرلس رایگان که به لطف امام زمان در فرودگاه از آن بهره مند شده و کلیکامنت مزاحمت آمیز برای ملت نگاشته اید یادی نمی کنید؟ براستی امثال شما کی می خواهید هدایت شوید و چشم بر حقایق مملکت امام زمانی مان بگشایید. اهدک الصراط المستقیم بانو. توبه کن و گرنه امام عصر سوسکت می کند که به مملکتش توهین کردی... برقرار باشی

سهراب

سلام بانو. ماشالله اینها انقدر پر رو تشریف دارن که حد نداره. کافیه توی خارج از کشور یک نفر دماغش خون بیاد. انقدر این رو توی بوق و کرنا میکنن که انگار اینجا هیچ کس هیچ مشکلی نداره. جالب بود برام چند روز پیش مجری شبکه خبر با چنان آب و تابی داشت در مورد نرخ بیکاری آمریکا حرف میزد انگار یادش رفته بود توی کشور خودمون ده برابر آمریکا بیکار داریم ...

فرانک

سلام یه زمانی چهارمین هواپیمایی برتر جهان بودیم، حالا....

خواب کوتاه

خاله ی گرامی ما انقلاب نکردیم که ایرلاین و سایر مسائل صهیونیستی داشته باشیم لاکن انقلاب ما برای معنویات بود ایرلاین نداریم که نداریم عوضش ملتی داریم که از خواب خدا سبزترند ... و اینم از معجزات دولت خدوم و عدالت محور است

مانی مسیحا

[عصبانی]این سزای کسانیست که به ولایت ما سفر کرده و مارار از حضور خود مطلع نمیسازند بانو خانم!!!!!!!

پرسه

یوها ها ها تو اومدی ایران؟؟؟ (این پستت فعلا همین پیام رو میرسونه کاری به بقیه اش ندااااااااااری ی ی ی یم) اعتراض کن فدات شم اینجا مملکت جانداران بی آینده معترضه. مگرنه میترکی هیچکیم به هیچ جاش نیست خیلی خوش آمدی بانوی آب زیرکاه دلاور ما [زبان]

م

سلام. چشممان بود به آیینه و آیینه شکست گفته بودند بزرگان که حقیقت تلخ است تنها امیدمان به اینجا بود که بدون صحبت های پاییزی سیاسی حرفی از اردیبهشت ها و شعر ها بشنویم تا بوی بهار رو از خاطر فراموش نکنیم. اما گویی اردیبهشت رو هم آذری کردند. شاد باشی بانو...

سحر

سلام بر بانوي پر احساس مثل اینکه نمیدونی خیلی وقته توی این شهر مردم با فن آوری نانوکار میکنند مگه اين پیشرفت تکنولوژی رومیشه توایران منکر شد وکسی که دم ا.. احساسات. ازفیلتر گذشته ي ,ازما بهترون نزنه متهم میشه به عقب ماندگی .بانوی من عصر, عصرتكنولوژی سرمایه ی فکر واحساسات رو باید صرف ساختن سلاح کشتار جمعی کرد نه این مسایل پیش و پا افتاده ای چون اتلاف وقت و خورد کردن اعصاب ملت(یک نصیحت دوستانه اینو جایی دیگه نگی میگن ... )؟!